Judit közgazdászként több, mint 10 évet dolgozott pénzügyi területen, egy kis ideig még bankos is volt, de az már nagyon régen, még a devizahitelek előtt. Nem lehet azt mondani rá, hogy tök süket volt a pénzügyi dolgokhoz mégis gyanútlanul belesétált a devizahiteleseknek kiásott csapdába és hosszú évekig nem is tudott kimászni belőle.
Még 2007-ben egy szebb élet reményében ház vásárlásra vettek fel a férjével közösen 14 milliót forintnak megfelelő svájci frank hitelt, az Inter-Euróba Banktól. A válság előszelében ez az olasz bank beolvadt a CIB-be és így a továbbiakban már a házaspár a CIB-hitelesek népes táborát gazdagította. Fizettek is rendre évekig, hisz a nő a szakmájából adódóan jól tudta nem jó a törlesztésekkel megcsúszni, mert könnyen pórul járhat az ember lánya. Bár egyre nehezebben, de 7 milliót visszafizetettek a banknak. Akkor érte a legnagyobb döbbenet őket, amikor a elszámolás után már “csak” 29 milliót kért tőlük a CIB. A bajt tetézte, hogy a vidéken lévő ingatlanuk, már közel sem ért annyit, mint előtte. Hiába adták volna el a házat, még akkor is jelentős tartozás maradt volna nyakukon.
Két és fél évvel ezelőtt összeült a családi kupaktanács és úgy döntöttek, hogy többet egy fillért sem fizetnek a banknak. Akkor az eredeti 80.000 Ft-os törlesztőrészlet helyett már 160.000 forintot kellett volna adniuk. Látták a különböző Facebook csoportokban, hogy egyre többen vannak, akiknek “ne fizess, perelj, egyezkedj” felszólítással sikerült kikerülniük a csapdából. Gondolták ők is belevágnak.
Persze nem tudták elkerülni ők sem a banki zaklatásokat, jöttek sorra az sms-ek, telefonok, de szinte már immunissá váltak rájuk. Amikor az ügyintéző kereste őket telefonon és számon kérték, hogy miért nem fizetnek, mindig elmondták, hogy nem fognak a jövőben sem és egyezzen meg velük a bank, ha pénzt akar látni. Juditot egyébként sem kell félteni, az ilyen alkalmakkor heves természeténél fogva nem túl visszafogottan felszólította a banki ügyintézőket, hogy menjenek tisztességes céghez dolgozni, mert ahol most vannak az nem az.
Teltek a hónapok, a CIB rendkívül nehézkes volt és a házaspár kezdett kétségbe esni, mert egyáltalán nem akart a bank velük együttműködni. Bement a fiókba, de az ott ülő ügyintézőktől sem kapott valódi segítséget. Hiába való levelezéssel telt egy újabb év, de valójában semmire nem jutottak.
Ekkor újból összeült a kupaktanács és segítség után néztek. Olyan szakértőket akartak maguk mellé, akiknek vannak eredményeik. Keresték ki tud nekik igazán segíteni, így találtak rá szakértőkből álló csapatunkra.
Személyes konzultációra eljött az egész család és miután minden kérdésükre megnyugtató választ kaptak, akkor jöttek rá, hogy talán van remény.
Megbízták kipróbált szakértő kollégánkat, hogy képviselje az érdekeiket a bankkal való alkudozásban, mert nekik már elszakadt a cérna, már nem bírták idegileg.
Az alkufolyamat részeként a CIB értékbecslőt küldött ki, hogy felmérje az ingatlan aktuális árát majd megszületett a várva várt ajánlat, ami úgy szólt, hogy 29 millió helyett 12,2 milliót kellett “csak” megfizetniük. Ennyi pénzük csak úgy volt, hogy eladták a családi házat, kifizették a lealkudott tartozást és még egy kis pénz is maradt a zsebükben.
Judit mesélte a végén: A legszebb pillanat az volt, amikor hívtak a bankból, hogy ki van nullázva a tartozás és nem tartozunk többé. Hihetetlenül megkönnyebbültem, már azt hittem sose lesz vége. Örülök, hogy nem kezdőkre bíztam az ügyemet. Hálás vagyok érte.
Ha felmondott hitele van és szeretné szakértővel átbeszélni az ügyét, jelentkezzen személyes konzultációra itt:
További információért kattintson a zöld gombra:
Érdekel a személyes konzultáció!