3 dolog, amit mindenképpen tudnia kell, ha az Erstéből az Intrumhoz került

November 10-én lezárult az az eljárás, amiben az Erste Bank a lakossági nem teljesítő jelzáloghitel-állományának egy részét értékesítette. A tenderen az Intrum Justitia lett a nyertes. A “csomagért” több, mint 19 milliárd forintos  vételárat fizetett, ezután az Erste Bank átadta az adatokat.

.

erste_intrum

.

Az adósok szájából  leggyakrabban elhangzó kérdésekből válogattunk és azokra keressük a  válaszokat.

1. “Törvényes volt-e a követelés eladás?”

Sokan felháborodottan kérdezik volt-e joga az Erste Banknak értékesíteni a hiteleket és lehet-e  kifogással élni ez ellen?

A tranzakció megfelel a magyarországi hatályos szabályozásnak, az Erste Bank jogszerűen vált meg az általa kezelt tartozásoktól. Bevett gyakorlat, hogy portfólió tisztítás végett a bankok a felmondott követeléseiktől nagy tételben megválnak, és a szerződéseket “csomagban” egy követeléskezelőnek értékesítik. Adatvédelmi jogok ilyenkor nem sérülnek, az átadást kifogásolni nem lehet, így ez nem lehet kibúvó a fizetés alól.

2. “Az Intrum fenyeget, hogy 5 napon belül fizessek. Ez képtelenség!”

Az Intrum Justitia egy borítékban küldte ki az adósoknak a  teljes tartozásról szóló felszólító levelet és  az engedményezési szerződést. Sokan a szívükhöz kaptak az összeg láttán, mert nem gondolták, hogy a büntető kamatokkal így megugrott a tartozás. (Erre a linkre kattintva látható az Intrum levele, melyben olvasható, hogy 27 milliót követelnek az ügyféltől, aki ennél jóval kevesebbet vett fel.)

A kapott levélben felszólítják az adóst, hogy  5 munkanapon fizesse be vagy utalja át a levélben megjelölt összeget. Nyilvánvaló, hogy akik eddig sem tudtak fizetni, a megjelölt összeget – ami gyakran, több millió forint- nem fogják tudni határidőn belül előteremteni. Jó ha tudjuk, hogy bár ez “csak” az első forma felszólító levél, ugyanakkor komoly jogi következményeket von maga után, ezért nem éri meg a sarokba dobni és nem törődni vele.

Ugyanakkor azt se feledje senki, hogy az Intrum nem jótékonysági intézmény, sőt a pénzügyi piac egyik legprofitéhesebb szereplője. A lelki fenyegetés és nyomásgyakorlás eszközeivel (esti telefonok, zavaró sms-ek, személyes bekopogtatás) igyekszik az elérhető legmagasabb összeget beszedni és megtudni, mi a legtöbb, amit az adósból még kipréselhet. A jól képzett banki követeléskezelő szakemberekkel szemben a hozzá nem értő adósok jelentős hátrányba kerülnek az egyeztetések során, ezért nem tanácsos szakértői segítség nélkül, egyedül tárgyalni az Intrummal, mert könnyen pórul járhat.

3. “Nem szeretném a házunkat elveszíteni. Rosszabb a helyzet, mint eddig?”

Az Intrum nem bírósági végrehajtó, de ha Ön nem teljesíti a fizetésre vonatkozó feltételeket, úgy a zaklatásokkal párhuzamosan végrehajtást indíthat Ön ellen. Ekkor már a háza és lakása a tét és ha azt elárverezték és még marad e felett is tartozás, akkor sok esetben fizetés tiltásra is sor kerülhet éveken, sőt évtizedeken keresztül. Persze az is jó üzlet a követelés kezelőnek, ha folyamatosan tiltja a fizetését, miközben a  törlesztő részletek a kamatot sem fedezik. A legfontosabb kérdés, hogy sikerül-e az Ön számára kedvező és vállalható megállapodást kötni velük vagy élete végéig fenyegetettségben fog élni.

Ha Ön is átkerült az Intrumhoz, tudja meg mi az első lépés, amit tennie kell! Kérjen tanácsot itt  a narancssárga gombra kattintva:

Nem tudja fizetni hitelét?
A bank már felmondta a szerződését?
Végrehajtás indult Ön ellen?
Fogalma sincs, hogy mit csináljon?

Van kérdése?

Jöjjön el a személyes konzultációra!

További információért kattintson a zöld gombra:

Érdekel a személyes konzultáció!